Cellulit

Kobieta napotyka w życiu dużo więcej problemów, niż mężczyzna. Wiele problemów dotyczy bowiem tylko kobiety, omijając mężczyzn. Dlaczego tak jest? Dzieje się tak także z defektami kosmetycznymi, jak na przykład cellulit. Uwarunkowane jest to bowiem działaniem żeńskich hormonów – estrogenów.

Zmiany takie, jak cellulit, mogą powstawać z wielu różnych przyczyn. Powstają one jednak przede wszystkim w czasie zaburzeń hormonalnych i w okresie wahań poziomu estrogenów. Właśnie dla tego cellulit powstaje już w okresie dojrzewania. Nasila się ponadto podczas ciąży, czy menopauzy. Są to bowiem najbardziej burzliwe momenty w hormonalnym życiu każdej kobiety. Ponadto na powstawanie cellulitu wpływ ma także antykoncepcja hormonalna, czy też stosowane leki bazujące na hormonach czy niewłaściwa dieta.

Cellulit jest bardzo nieestetyczną dolegliwością, która znacznie może uprzykrzyć życie każdej kobiety. Cellulitto bowiem nieprawidłowo gromadzący się tłuszcz, toksyny i woda. Nieprawidłowy wzrost tkanki tłuszczowej powoduje bowiem zatrzymanie toksyn i wody w tkankach pomiędzy komórkami tłuszczowymi. Objawia się to charakterystyczną „pomarańczową skórką”, czyli cellulitem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s